Озеро Хевіз – найбільше термальне озеро у світі з тих, що пристосовані для купання. Заради лікувального термального озера Хевіз в Угорщині приїжджають із різних куточків світу.
Озеро Хевіз розташоване в однойменному містечку, за 190 км від столиці Угорщини – міста Будапешт.
З автовокзалу Будапешта Неплігет до Хевізу ходять комфортабельні автобуси. Близько 3 годин їзди автобаном і ви вже на місці.
Озеро можна обійти прогулянковим кроком за 15-20 хвилин, насолоджуючись видами лісу навколо та свіжим повітрям.
Максимальна глибина озера досягає 38 метрів, а середня – 2 метри.
Посередині озера розташований купальний комплекс.
Температура води усередині комплексу: +32°С.
З підозерної печери б’ють 2 термальні джерела температурою +38 і +42 С та одне мінеральне джерело з температурою +17 С. Ці джерела перемішуються і на виході температура води на вулиці виходить близько +28 С.
Вода в озері повністю оновлюється природним шляхом протягом 72 годин.
В озері лікувальна вода, але все корисне має бути в міру, тому не рекомендується купатися в ньому більше 1,5 години.
У 18 столітті термальне озеро Хевіз стало відомим, а наприкінці 18 століття на озері відкрилася термальна купальня.
Озеро Хевіз стало популярним багато в чому завдяки угорському аристократу Фештетич, який займався розвитком місцевої інфраструктури – будував лазні та купальні. Також він поширював серед своїх співгромадян інформацію про лікувальне озеро.
Навколо озера поступово почало обростати селище, будувалися будинки відпочинку, пансіонати.
А 1992 року Хевіз отримав статус міста.
На початку 21 століття Хевіз став одним із найпопулярніших курортних центрів Європи.
Латаття на озері – візитна картка цього місця. Воно було завезене з Індії вченим-ботаніком.
Оскільки глибина озера у купальному комплексі – від 2 метрів, можна взяти на прокат кола для плавання (вони здаються тут за певну плату).
Ті, хто не дуже впевнено почуваються на глибині, обов’язково варто взяти таке коло. Так вам буде значно комфортніше та безпечніше.
Також по периметру комплексу та на вулиці у воді встановлені поручні, за які можна триматися під час купання.
У комплексі є магазин, де можна купити або взяти на прокат все необхідне для купання, а також кафе, де можна перекусити у перерві між купаннями.
При вході до комплексу видаються пропускні браслети. Вартість входу залежатиме від часу перебування та які зони ви хочете відвідувати.
Можна комбінувати відпочинок на озері (вхід у воду з будівлі по середині озера, до якого ведуть два коридори з різних входів) та відпочинок у велнес-центрі з саунами та джакузі (вони знаходяться в іншій будівлі на краю озера, яка з’єднана з купальним комплексом коридором).
У базову вартість входить купання в будівлі комплексу посередині озера, де ви зможете комфортно спуститися у воду навіть взимку і не буде необхідності випливати на вулицю, хоча така можливість є, але вода там буде прохолоднішою.
У термальному комплексі є душ, кабінки для перевдягання, фени і все необхідне для того, щоб привести себе до ладу після купання.
Навколо озера виросло затишне, чисте, компактне курортне містечко. Все тут знаходиться в пішій доступності.
Але зверніть увагу на те, що містечко доволі рано так би мовити засинає, як інші невеличкі західноєвропейські містечка. І якщо ви захочете піти ввечері кудись повечеряти, то більшість закладів буде закрито. І потрібно йти трохи вглиб міста.
Ми мешкали в готелі Danubius Health Spa Resort Heviz.
У готелі є термальний комплекс з басейнами і саунами. Тут є можливість отримати консультацію у спеціалізованого лікаря та пройти курс лікувальних процедур.
Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник