Вашингтон – столиця США та головний центр управління. Саме тут знаходяться: Білий Дім, Пентагон та Капітолій, де ухвалюються рішення світового масштабу.
У цій публікації ми розповімо вам про те, як туди дістатися, про наш маршрут найвидатнішими місцями міста, цікаві факти, а також про наш інцидент біля Пентагону з поліцією і чого не слід там робити.
До Вашингтона можна прилетіти (тут є міжнародний аеропорт), взяти групову автобусну екскурсію з іншого міста, або приїхати самостійно на орендованому автомобілі, автобусом чи потягом.
Ми самостійно приїхали автобусом до Вашингтона з Нью-Йорка. Вашингтон розташований за 370 км (225 миль) від Нью-Йорка (це близько 4 годин дороги).
Ми купували квитки онлайн. Вони коштували нам приблизно 100 доларів за двох в обидві сторони. У США дуже добре розвинене міжміське автобусне сполучення. Автобуси комфортні – двоповерхові з кондиціонерами.
Наша поїздка до Вашингтону була спланована на 2 дні.
Вранці виїхали з Нью-Йорка – в обід вже були у Вашингтоні, і ввечері наступного дня повернулися до Нью-Йорка.
От власне і Вашингтон. Його офіційна назва – округ Колумбія (англійською – District of Columbia, скорочено D.C., “Ді-Сі”).
Щоб не плутати місто з однойменним штатом на північному заході країни, американці в розмовній мові зазвичай називають місто Ді-Сі або Вашингтон, Ді-Сі.
Федеральний округ Колумбія є самостійною територією, яка не входить до жодного зі штатів.
Місто Вашингтон було засноване в 1791 році і назване на честь Джорджа Вашингтона, першого американського президента.
Місто розташоване на північному березі річки Потомак і межує зі штатами Вірджинія та Меріленд.
У Вашингтоні знаходяться головні представництва всіх трьох гілок федеральної влади, включаючи резиденцію Президента США в Білому домі, а також багато пам’яток та музеїв загальнонаціонального значення.
Всі основні визначні пам’ятки, зокрема автовокзал Union Station, на який ми приїхали,
розташовані в історичному районі – Капітолійський пагорб (Capitol Hill). Вони розміщені близько відносно один одного.
Ми долали відстані між основними пам’ятками пішки.
Але навколо багато хто їздив на електросамокатах.
Також досить зручно пересуватись на прокатних велосипедах. Система оренди велосипедів дуже зручна та автоматизована. Велосипед можна брати в одній точці та залишати в іншій.
У Вашингтоні з його передмістями у Меріленді та Вірджинії функціонує метрополітен. До речі, Вашингтонське метро посідає друге місце за завантаженістю у Сполучених Штатах після метро Нью-Йорка.
В історичному районі Вашингтона Капітолійський пагорб, де й зосереджені всі стратегічно важливі державні установи, всі, звичайно, за винятком туристів, ходять у ділових костюмах, класичних офісних нарядах. Все навколо начебто з кадрів кінофільму і це однозначно додає особливого антуражу.
Часом нам навіть було ніяково, що ми не відповідали цьому діловому дрес-коду. Здавалося, що у Вашингтоні живуть лише працівники державних установ. Це нас дуже вразило. Цим Вашингтон дуже відрізняється від того самого Нью-Йорка, де до зовнішнього вигляду ставляться набагато простіше.
В історичному центрі Вашингтону — одно-, двоповерхові затишні будинки з маленькими, красивими зеленими передніми двориками.
Центром міста та місцем розташування багатьох історичних пам’яток є Національна алея – відкрита паркова зона завдовжки одну милю.
Капітолій
Одна з найвідоміших, грандіозних, вражаючих пам’яток міста – Капітолій – мабуть один з найголовніших символів демократії у світі.
З 1800 року тут відбуваються засідання Конгресу США. Саме в Капітолії Конгрес займається розробкою національного законодавства країни і саме тут відбуваються церемонії інавгурації президентів США.
Перший камінь в основу Капітолію було закладено Джорджем Вашингтоном 18 вересня 1793 року.
До Капітолія можна потрапити на безкоштовну екскурсію, але для цього необхідно заздалегідь зареєструватися онлайн.
Навколо Капітолію є величезний парк. У парку дуже багато білочок. Вони прямо як окрема розвага міста.
Білочки дуже гарні та легко йдуть до рук, що інколи навіть насторожує. Ми годували їх горішками практично з рук.
Пташки теж не губилися і пообідали разом із білочками.
Бібліотека Конгресу США
За Капітолієм на Індепенденс-авеню знаходиться Бібліотека Конгресу США, яка претендує на звання найбільшої бібліотеки у світі. Бібліотека була заснована для потреб Конгресу у 1800 році. А вже в 1870 стала місцем зберігання обов’язкового примірника будь-якого публічного видання, що вийшов в США. Загалом у бібліотеці знаходиться понад 37 мільйонів книг з усіх частин світу, 450 мовами світу.
Вздовж Національної алеї розташовані будівлі Національного архіву США, в яких зберігаються тисячі найважливіших для американської історії документів, таких як Декларація незалежності, Конституція та Білль про права.
Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник