Підкорення найвищої точки України (гори Говерла) – захоплююча пригода, нелегке випробування з достатньо великим фізичним навантаженням, але також знакова подія, яка варта зусиль.
Гора Говерла (в перекладі з румунської мови -“важкопрохідне підняття “) – частина української гірської системи Карпат на межі Івано-Франківської та Закаратської областей. Висота Говерли – 2061 метр. Найближчі населені пункти: Ворохта, Ясіня, Рахів, куди можна дістатися потягом.
В”їзд на територію Карпатського національного природного парку здійснюється через КПП (контрольно-пропускний пункт), на якому ведеться облік кількості відвідувачів. Тут потрібно заповнити невеличку анкету та оплатити збір.
Краще планувати підняття на гору на ранок. В другу половину дня часто йдуть дощі.
Найпопулярніший пункт старту для підняття на Говерлу – туристична база Заросляк, яка знаходиться на висоті 1100 метрів.
До бази є дорога, тому туди можна приїхати на велосипеді, автобусі чи автомобілі. Дехто навіть йде пішки. Важливо відмітити, що дорога до бази неасфальтована, насипана каменем, тому варто їхати по ній з обережністю.
На початку підйому на Говерлу є карта-схема можливих маршрутів різної складності.
Зелений маршрут – більш пологий (довжиною близько 4 км), синій – складніший – (3,5 км).
На вершину піднімаються групи туристів під супроводом гідів, але також можливий і самостійний підйом. По всьому маршруту є мітки, слідуючи яким не загубишся.
До того ж на Говерлу постійно піднімається багато людей: маленькі дітки, які тільки нещодавно навчилися ходити, активна молодь, і навіть дідусі, бабусі. Деякі піднімаються разом зі своїми домашніми улюбленцями, які зовсім не пасуть задніх, а інколи навіть переганяють своїх господарів.
Для підйому на гору рекомендуємо брати з собою головний убір, сонцезахисні окуляри, зручне взуття (доведеться трохи пострибати з каменя на камінь), воду, легкий перекус для поповнення енергії, рюкзак, куди можна буде покласти тепліший одяг (навіть при сходженні в літній період) – на вершині часто буває дуже вітряно та прохолодно). Обов’язково візьміть з собою дощовики, бо погода в горах дуже мінлива і в будь-яку хвилину може підти дощ.
Важливо розуміти, що сходження на Говерлу вимагає чималих зусиль та бажано мати якусь фізичну підготовку (наприклад, швидка хода, біг, зарядка)
Підйом триває в середньому 3,5 години і його можна поділити на 3 етапи:
- легка прогулянка лісом вздовж річки Прут
Деякі туристи лаштують намет біля підніжжя Говерли.2. потім лісова рослинність поступово змінюється кустарними заростями ялівця3. і на останок – найтяжчий етап, крутий підйом по каменям з трав’яною рослинністю.
А ось і вершина Говерли!
Спуск з гори відбувається значно швидше, ніж підйом.
На зворотньому шляху, останні декілька десятків метрів можна пролетіти поміж високих смерек на атракціоні Zip Line.
Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник