Агіос-Ніколаос (Айос-Ніколаос) – прибережне місто, розташоване всього за 10 км від курорту Елунда, виникло на березі мальовничої затоки Мірабелло в 13-му столітті завдяки венеціанцям.
Свою назву місто отримало на честь Святителя Миколая. У Греції він вважається першим покровителем та заступником моряків.
Чудове живописне містечко для вечірньої прогулянки.
Найбільше в цьому містечку приваблює озеро Вулісмені у самому центрі міста.
У дзеркальній синій гладі озераз одного боку відбивається місто, з іншого – скелі.
Озеро має форму кола діаметром 137 м і глибиною 64 м. Місцеві жителі називають його просто «Озеро». Озеро з’єднується з портом міста каналом, який викопали в 1870 році.
Згідно з легендою, в цьому озері купалася богиня Афіна. Також існує міська легенда про те, що Вуліcмені не має дна – це пов’язано з непропорційно великою глибиною озера в порівнянні з шириною.
Жак-Ів Кусто приїжджав у м. Агіос-Ніколаос для вивчення озера. На дні Вуліcмені виявлені поклади німецької військової техніки часів Другої Світової війни. Місцеві жителі скинули їх зі скелі в озеро як символ звільнення острова Крит від німецьких військ.
Найкрасивіший вид на озеро – з висоти крутої скелі, яка розташована в північно-східній частині берега.
Це озеро – візитівка міста. Можна повністю обійти озеро. Так як навколо озера горбиста місцевість, доведеться трохи пройтися крутими сходами.
І взагалі, Агіос-Ніколаос розташований на горбистій місцевості, тому доведеться постійно, то підійматися, то спускатися його симпатичними, звивистими вуличками.
Навколо озера Вулісмені як на горі, так і у підніжжі працює багато кафе та ресторанів, де можна повечеряти і споглядати мальовничі види на озеро та захід сонця.
Від озера догори під невеличким нахилом розходяться затишні, симпатичні вулички з сувенірними магазинами та різноманітними ресторанами.
Ми вирішили пройтися від каналу по центральній вулиці Roussou Koundourou (Русу Кундуру) до площі Eleftheriou Venizelou (Елефтеріу Венізелоу).
Ближче до вечора біля порту, вздовж морського берегу розпочинають працювати нічні бари, які своєю гучною клубною музикою закликають всіх бажаючих розважитися та випити пару келихів тонізуючого коктейлю.
Так як нас дуже захоплює все, що повязано з Давньогрецькою міфологією, ми не могли пропустити відвідування пам’ятника “Викрадення Європи” (Abduction of Europe). Вже був пізній вечір, нам вже був час повертатися до готелю, але ми все-таки вирішили знайти цей пам’ятник.
Згідно з міфом, батько богів Зевс закохався в прекрасну царівну на ім’я Європа. Перевтілившись в білого бика, він наблизився до Європи, яка грала з подругами. Дівчата, зачаровані красою могутнього і, на їх погляд, дружньої тварини, стали гладити його і грати з ним, а Європа спробувала сісти йому на спину. Бик з усіх сил помчав до моря і, незважаючи на сльози дівчини, відвіз її на Крит.
Сьогодні пам’ятник “Викрадення Європи” – одна з локацій-візитівок містечка Агіос-Ніколаос.
Неподалік на березі ми помітили ще пам’ятник рогу Амалфеї – Horn of Amalthea (легендарному рогу достатку), з яким пов’язана ще одна цікава міфічна історія.
Після народження Зевса його мати Рея сховала його в печері в критської горі Іда, щоб його не з’їв батько Кронос. Бо йому віщували, що його син займе панівний трон свого батька.
Саме в тій печері німфи зростили Зевса, а коза на ім’я Амалфея вигодувала його власним молоком. Одного разу, граючи з Амалфеєю, маленький Зевс ненавмисно відламав їй ріг. Щоб спокутувати свою провину, а також на знак подяки, Зевс благословив відламаний ріг, який з тих пір рясно обдаровував усіх, хто брав його в руки. Ріг Амалфеї прославився як Ріг достатку, який ми знаємо як вічний символ багатства.
Також в Агіос-Нікалаосі є археологійчний та етнографічний музей, але для короткого знайомства цих локацій буде цілком достатньо.
Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник