Коли в Україні замітає сніг і мороз щипає за щічки, у Дубаї температура повітря +25 С і можна комфортно купатися в теплій, прозорій воді Перської затоки та отримувати свою натуральну дозу вітаміну Д від ніжного сонечка. Всього 5 годин льоту і ви на місці. А якщо ви любите ще і щось новеньке пізнати: про нову країну, народ та його культуру, то вам точно варто звернути увагу на це колоритне місто.
Дубай – справжнє диво світу, яке всього за кілька десятиліть виросло з малесенького рибацького селища в місто глобального значення.
Держава Об’єднаних Еміратів було створено на початку 1970-х років, коли виявили нафтові ресурси на дні Перської затоки біля узбережжя сучасної території країни. У 1971 році об’єдналися 7 еміратів: Дубай, Абу-Дабі (столиця країни), Шарджа, Аджман, Умм-ель-Кувейн, Рам-ель-Хайма, Фуджейра.
Кожен емірат має свого правителя (еміра). Еміратом Дубай з 2006 року управляє шейх Мохаммед ібн Рашид аль Мактум.
Населення Дубая – близько 3 мільйонів. З них приблизно лише 10% – корінні жителі (еміратці), решта 90% – експати (вихідці з Індії, Бангладешу, Пакистану, Шрі-Ланки, які приїхали на заробітки). Здебільшого вони задіяні у будівництві, сфері обслуговування.
Прапор ОАЕ складається із зеленого, червоного, білого та чорного кольорів, де зелений символізує родючість, білий — нейтралітет, червоний нагадує про червоний прапор, який був до об’єднання всіх семи еміратів, чорний символізує землі, багаті на нафту.
Корінне населення носить традиційний одяг: чоловіки – білу сукню (кандуру), жінки – чорну сукню (абаю). Історія одягу корінних жителів розповідає про те, що чоловік носить сукню білого кольору, тому що він – глава сім’ї, тому він має бути ошатним. А жінка — «тінь» свого чоловіка, яка має поважати його та підтримувати в усьому. За іншою версією, жінки носили чорну сукню, бо так було безпечніше повертатися пізно додому, оскільки вони були менш помітні.
З історією та традиціями ОАЕ можна познайомитись у Культурному центрі Шейха Мохаммеда, який знаходиться біля мечеті Джумейра.
Тут проводяться семінари за сніданком, бранчем, обідом, вечерею – з повним зануренням у мусульманську культуру.
Під час заходу гості можуть запитувати будь-які питання щодо місцевої історії, традицій.
До самого центру можна зайти безкоштовно будь-коли: подивитися історичні предмети побуту місцевих жителів та придбати сувеніри.
Найзнаменитішим традиційний старовинний ринок Souk Madinat Jumeirah. Традиційні ринки займають значне місце в історії арабського світу.
Також ви можете вирушити на прогулянку корабликом по бухті Дубай Крик. Кораблик вирушає з порту Al Seef Dubai Creek. Дубай Крик – бухта (морський рукав, який простягся від Перської затоки вглиб на 14 км). Це історичний район, де було започатковано перше поселення країни. Це були хатини рибалок та шукачів перлів. Зараз це музей просто неба, де можна побачити, як виглядали будинки та предмети побуту місцевих жителів. Деякі види нагадують популярний мультфільм «Алладін» від Діснея. Здається, що ось-ось десь по дахах пробіжить головний герой зі своєю мавпочкою Абу. В історичних, автентичних будинках вдало вписалися кафе та ресторани арабської кухні.
Ви побачите тут стародавні ринки, традиційнй човни абра (у перекладі з арабської — через), які перетинають бухту з одного берега на інший.
Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник