У цій публікації ми зібрали для вас у шпаргалку найцікавіші та найвідоміші туристичні місця України по різних категоріях (міста, природні чудеса, пляжі, термальні комплекси, лижні курорти, незвичайні атракції, музеї та 7 Чудес України). Підглянувши в цю шпаргалку, можна взяти ідеї для відпочинку на вікенд або скомбінувати в довготривалішу повноцінну відпустку.
Залишайтеся з нами! Буде дуже цікаво!
Міста
Київ – столиця, історичний, культурний, духовний центр України та одне з найстаріших міст Європи, засноване щонайменше 1500 років тому. Тут є туристичні пам’ятки, які входять в Світову спадщину ЮНЕСКО: Києво-Печерська Лавра та Софіївський Собор, які мають майже тисячолітню історію і збереглися у своєму первозданному вигляді і це вражає. А також Київ – найзеленіше місто Європи.
Львів – гастрономічна столиця України. Тут дуже велике різноманіття ресторанів, кафе, барів. При чому, кожен заклад має свою родзинку, концепцію, яка створює той особливий вайб, за яким і приходять відвідувачі.
Одеса – курортна столиця України з піщаними пляжами та найбільшим торговим морським портом країни. Гарна можливість поєднати пляжний та пізнавальний відпочинок.
Природні чудеса
Природній Заповідник “Асканія-Нова” на Херсонщині. Українське сафарі, де можна побачити, як дикі звірі живуть на великих просторах степу. Тут є великий зоопарк, дендропарк, ботанічний сад та є можливість поїздки на сафарі (але про це потрібно домовлятися заздалегідь – до приїзду).
Безлюдний острів Джарилгач в Херсонській області з піщаним пляжем та кришталево чистим морем. На острів можна потрапити на кораблику з курорту Скадовськ. Також на Джарилгачі є старовинний маяк, побудований учнем самого Гюстава Ейфеля (творця славнозвісної Ейфелевої вежі).
Генічеське рожеве солоне озеро з неймовірними космічними краєвидами. У Херсонській області, на початку Арабатської стрілки. Якщо відвідування озера припадає на літо, то варто приїздити зранку, коли ще не дуже спекотно, бо величезна концентрація солі дуже притягує до себе тепло сонця.
Солотвино – солоне озеро в Закарпатській області з унікальними цілющими властивостями, які можуть зрівнятися з Мертвим морем.
Гора Говерла на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей- найвища вершина України (2061 м), на яку варто піднятися кожному українцю хоча б один раз. Неймовірні емоції та казкові краєвиди навколо. Найкомфортніше підніматися в кінці літа, коли ще немає сезону дощів і вже не так спекотно.
Детальніше про підйом на Говерлу ми розповідали у цій публікації.
Водоспад Гук – мальовничий водоспад на Івано-Франківщині, за 20 км від курорту Буковель. Варто відвідувати його навесні, коли за рахунок талих вод водоспад набуває своїх найбільших масштабів. Відвідування водоспаду можна поєднати з підйомом на розташовану поряд гору Хом’як.
Кришталева печера на Тернопільщині довжиною близько 23 км. Назву «Кришталева» печера отримала завдяки кристалам гіпсу білого, кремового та рожево-бурштинового кольору, що покриває її стіни.
Озеро Синевир на Закарпатті – оповите загадковою легендою мальовниче озеро в оточенні Карпатських гір.
Коростишівський каньйон – затоплений гранітний кар’єр на Житомирщині. Пейзаж навколо каньйону незвичайний, вздовж берегів ростуть ялинки та берези, які віддзеркалюються у воді. Висота скель досягає близько 10 метрів, а глибина штучного озера — 20 м. Сюди часто приїздять на відпочинок з наметами, щоб покупатися у глибокому каньйоні та влаштувати пікнік.
Олешківські піски на Херсонщині – найбільша пустеля Європи. В Олешківських пісках можливий хайкінг по кільцевих маркованих екостежках протяжністю 2,5 км.
Пляжі
Затока в Одеській області. Головна фішка Затоки – безкрайній піщаний пляж шириною 50 м та протяжністю 5 км. Мілководдя зробило Затоку одним з популярних місць сімейного відпочинку.
Скадовськ на Херсонщині – затишне, невеличке містечко для сімейного відпочинку з маленькими дітьми. Тут пологий піщаний пляж. Ввечері можна сходити в луна-парк з різними атракціонами вздовж набережної.
Бердянськ в Запорізькій області на узбережжі Азовського моря. Найкращі пляжі на 18-кілометровій Бердянській піщаній косі.
Термальні комплекси
Косино на Закарпатті – сучасний термально-оздоровчий комплекс. У нього входять термальні та прісноводні басейни, сауни, ресторан, бари, а також готель.
Детальніше про Косино ми розповідали у цій публікації.
Берегове на Закарпатті. У Береговому є декілька термальних комплексів. Та найкраще облаштований, комфортний туристичний комплекс “Жайворонок” – готель з власними термальними басейнами.
Латориця на Закарпатті. Великий термальний басейн під відкритим небом на березі однойменної річки.
Велятино на Закарпатті. Туристичний комплекс “Теплі води” в оточенні гірських пейзажів. Тут є термальні ванни, басейни, сауни, соляна кімната та все необхідне для цікавого дозвілля, як дітей, так і дорослих.
Гарячий Ключ поблизу Залізного порту на Херсонщині. Інфраструктура цього термального гейзеру значно скромніша в порівнянні з попередніми і дорогу туди вже давно варто було б оновити, але це доволі незвичайне та колоритне місце, де варто побувати принаймні один раз. А ще кажуть, термальні води цього гейзеру мають лікувальні властивості.
Лижні курорти
Буковель на Івано-Франківщині – найбільший та найпопулярніший гірськолижний курорт України з найбільш розвиненою інфраструктурою. Більше 70 км трас усіх рівнів складності.
Драгобрат на Закарпатті – найвисокогірніший гірськолижний курорт. Хоча дібратися по бездоріжжю до цього курорту доволі нелегко, але тут найбільша гарантія природнього снігового покриву на схилах і довша тривалість сезону. Протяжність трас – більше 10 км.
Славське на Львівщині – селище, куди можна приїхати на потязі. Навколо Славського сформувалося декілька гірськолижних зон катання зі своєю системою витягів, трас та інфраструктурою. Серед них: Високий Верх, Тростян, Погар, Кремінь (Політех), Менчіл, Захар Беркут.
Гірськолижний курорт Водяники на Черкащині з усією необхідною інфраструктурою. Протяжність трас – близько 2 км.
Протасів Яр – гірськолижні схили в самому центрі Києва. Можна навчитися кататися, не покидаючи міста і вже потім їхати кататися на більш серйозніші гірськолижні курорти. На Протасовому Яру працюють снігові гармати, які напускають штучний сніг, є витяги і аренда спорядження. А на на вершині схилу є кафе, де можна зігрітися: випити теплого чаю і навіть перекусити. Загальна протяжність трас – близько 1 км.
Незвичайні атракції
Карпатський панорамний вузькоколійний трамвай в с. Вигода на Івано-Франківщині. Туристичний трамвай, який проходить по мальовничому маршруту із зупинками біля водоспаду. Є маршрути на півдня та на цілий день.
Поряд із станцією трамваю є сучасний інтерактивний музей вузькоколійки.
Планетарій у Києві – найстаріший та найбільший планетарій в Україні. В планетарії показують сучасні повнокупольні фільми у форматі 360, пізнавальні відеолекції на космічну тематику.
Підйом на Статую Батьківщина-Мати – найвищу монументальну скульптуру в Європі. З висоти відкриваються дуже гарні види на місто. Рекомендуємо заздалегідь перевіряти можливість підйому.
Оглядовий політ над Києвом на гелікоптері. Під час такого польоту можна побачити головні красоти Києва.
Музеї
Музей космонавтики імені Корольова в Житомирі. В музеї зібрано унікальну колекцію зразків космічної техніки, обладнання, спорядження космонавтів, а також документи, фотографії, сувеніри з космічної тематики.
Національний природничий музей у центрі Києва – один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України. У ньому зібрано понад 30 тисяч експонатів, що розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України.
Музей писанки – єдиний у світі музей писанки або писанкового розпису в місті Коломия Івано–Франківської області. Збірка Музею налічує понад 12 000 писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу.
Одеські катакомби — мережа підземних ходів і лабіринтів під Одесою. Більша частина катакомб були каменоломнями, з яких видобували будівельне каміння. Загальну довжину Одеських катакомб оцінюють приблизно у 2 500 км.
Тарасова (Чернеча) гора у Каневі Черкаської області. Місце поховання українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Сходи на гору нараховують 392 сходинки, вони ведуть на самий верх, до пам’ятника. На прольотах сходів розташовані майданчики для відпочинку. На самій горі облаштовано майдан перед могилою Шевченка та музеєм. З гори відкривається мальовничий вид на річку Дніпро.
Вид з гори.
Пирогово під Києвом – скансен-музей під відкритим небом. Музей архітектури та побуту всіх регіонів України. Сьогодні на території скансену – близько 300 пам’яток народного будівництва XVI-XX століть: хати, комори, криниці та інші атрибути давнього українського села.
7 Чудес України
Кам’янець-Подільська фортеця на Хмельниччині. Острів, на якому знаходиться фортеця, оточений каньйоном. По каньйону протікає річка Смотрич. Замковий міст, над каньйоном зєднує фортецю з містом. Також на території фортеці часто влаштовують музичні фестивалі.
Хотинська фортеця неподалік Кам’янець-Подільського. Середньовічна укріплена фортифікаційна споруда у м. Хотин. Фортифікаційні укріплення охороняли велику переправу на Дністрі, забезпечували захист місцевого населення та стримували грабіжницькі набіги завойовників.
Києво-Печерська Лавра – православний монастир у Києві. Один із найбільших монастирів світу. Це комплекс з церков, кількох музеїв, печер, братських корпусів, готелю, трапезни та багатьох інших споруд.
Софіївський Собор у центрі Києва- найдревніший християнський храм другого десятиріччя 11 ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Тут зберігається найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ століття. Вони є справжніми шедеврами світового мистецтва.
Острів Хортиця у Запоріжжі – колиска українського козацтва, духу незалежності та хоробрості. Найцікавіше тут – музей під відкритим небом, де можна побачити як жили козаки.
Софіївський дендропарк в Умані з гарними пейзажами, мальовничими водоймами (озерами, струмками та гротами) в оточенні скульптур героїв з міфів Давньої Греції. Особливо красиво тут навесні, коли починають квітнути квіти.
Херсонес Таврійський – античне візантійське місто-держава на території Криму в м. Севастополь.
Напишіть в коментарях, у яких місцях вам вже пощастило побувати, куди б дуже хотілося потрапити і можливо хотіли б додати ще інші місця, які не потрапити до нашого ТОПу.
Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник, інтернет