7 Чудес України та цікаві факти про них

Карта України, 7 Чудес України

У цій публікації ми розповімо вам про 7 Чудес України та цікаві факти про них.

1.Кам’янець-Подільська фортеця на Хмельниччині. Острів, на якому знаходиться фортеця, оточений каньйоном. По каньйону протікає річка Смотрич. Замковий міст, над каньйоном з’єднує фортецю з містом. Також на території фортеці часто влаштовують музичні фестивалі.

Кам'янець-Подільський, Україна, 7 Чудес України

2.Хотинська фортеця неподалік м. Кам’янець-Подільськ в Чернівецькій області. Середньовічна укріплена фортифікаційна споруда у м. Хотин. Фортифікаційні укріплення охороняли велику переправу на Дністрі, забезпечували захист місцевого населення та стримували грабіжницькі набіги завойовників.

Хотинська фортеця, Україна, 7 Чудес України

3.Києво-Печерська Лавра – православний монастир у Києві. Один із найбільших монастирів світу. Це комплекс з церков, кількох музеїв, печер, братських корпусів, готелю, трапезни та багатьох інших споруд.

Києво-Печерська Лавра, Київ, Україна, 7 Чудес України

4.Софіївський Собор у центрі Києва – найдавніший християнський храм другого десятиріччя 11 ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Тут зберігається найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ століття. Вони є справжніми шедеврами світового мистецтва.

Софіївський Собор, Київ, Україна, 7 Чудес України

5.Острів Хортиця у м. Запоріжжя – колиска українського козацтва, духу незалежності та хоробрості. Найцікавіше тут – музей під відкритим небом, де можна побачити як жили козаки.

Запорізька Січ, Хортиця, Запоріжжя, Україна

6.Софіївський дендропарк в Умані, Черкаської області з гарними пейзажами, мальовничими водоймами (озерами, струмками та гротами) в оточенні скульптур героїв з міфів Давньої Греції. Особливо красиво тут навесні, коли починають квітнути квіти.

Софіївський Дендропарк, Умань, Україна, 7 Чудес України

7.Херсонес Таврійський – античне візантійське місто-держава на території Криму в м. Севастополь. Його розквіт за античного часу припадав на IV—II ст. до н. е. Херсонес був класичним грецьким полісом з демократичною системою управління.

Херсонес Таврійський, Крим, Україна, 7 Чудес України

Напишіть в коментарях, які з цих місць для вас найцікавіші і куди хотілося б потрапити в першу чергу.

Автор (с): Ірина Мельник
Фото, Карта (с): Микола Мельник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.