Хотинська фортеця – одне з “7 Чудес України” | Чернівецька область, Україна

Хотынская крепость, Украина

Хотинська фортеця – одне з 7 чудес України.  Що необхідно знати про Хотинську фортецю кожному українцю? Чим відома Хотинська фортеця? І яка битва біля фортеці змінила хід історії? Про все це ви дізнаєтеся у цій публікації.

Хотинська фортеця – втілення могутності, непокори та відваги. 

Це одна з найбільш вражаючих фортець України. 

Багата історія цієї фортеці налічує безліч воєн, перемог і має чимало таємниць.

Хотинська фортеця розташована в м. Хотин, Чернівецькій області.

Вона була споруджена східними слов’янами поблизу важливої переправи на річці Дністер, у 10 столітті за часів правління князя Київської Русі – Володимира Святославовича (той, хто запровадив у Київській Русі християнство). В ті часи фортеця була ще дерев‘яною.

А в 13 столітті, при правлінні Данила Галицького, у фортеці замінили дерев‘яні укріплення на потужніші – кам‘яні, для захисту від монголо-татарського нашестя в ті часи. 

Хотинська фортеця на правому березі Дністра у свій час була однією з наймогутніших у Східній Європі. 

Хотынская крепость, Украина

Хотынская крепость, Украина

Хотынская крепость, Украина

Хотинська фортеця протягом століть перебувала в складі різних давніх держав. 

Через своє вигідне положення фортецю часто прагнули захопити, під її стінами не раз сходилися численні армії та жодного разу нікому не вдавалося захопити її.

Висота фортечних мурів сягає 45 метрів, їхня товщина – до 5 метрів. А під фортецею – глибокий рів. З цими потужними укріпленнями було просто неможливо захопити фортецю штурмом.

Одна з найвизначніших подій фортеці, яку варто виділити з-поміж усієї буремної воєнної історії фортеці – це легендарна Хотинська битва, яка відбулася восени 1621 року. Ця битва прославила запорізьких козаків та їхнього гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного і стала одним із переломних моментів в історії загарбницької політики Османської імперії. 

Тоді 35 тисяч поляків та 40 тисяч українців під керівництвом литовського гетьмана Яна Кароля Ходкевича та гетьмана Конашевича-Сагайдачного дали бій 200-тисячному турецько-татарському війську. Уявляєте, на озброєнні в Османського війська, крім трьохсот потужних гармат, були навіть 4 слони. Цілий місяць тривали безуспішні люті атаки турків. В той же час наші відважні предки – українські запорізькі козаки нічними рейдами знекровили та деморалізували турецьке військо. В результаті Османська імперія була вимушена підписати мирний договір, який був вигідний для всієї Європи, тільки не для турків. Це просто неймовірно, на що були здатні наші славетні пращури – козаки! Перед входом до Хотинської фортеці пам‘ятник гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному нагадує про ту легендарну битву.

Ми прогулялися навколо фортеці, і особливо нам запам‘ятався вид на неї зі сторони річки Дністер.

Такі місця з відважною історією  надихають. Ці потужні кам‘яні мури витримали стільки навал і будуть стояти тут ще багато-багато віків, і будуть оповідати історії про відважних воїнів-лицарів з покоління в покоління.

На території фортеці було знято багато фільмів.

Тут проводяться екскурсії. І це те місце, де справді варто взяти екскурсію, щоб відчути могутність фортеці в повній мірі і опинитися в тій доблесній історичній епосі, коли творилася історія славетного українського народу.

Також тут є виставки, на яких можна побачити військову техніку, яку використовували під час штурмів фортеці, різні види зброї, інсталяції з кузні, знайдені монети з різних часів предмети з археологічних розкопок, предмети історичного одягу, картини, на яких зображені різні історичні постаті та події. 

Хотинську фортецю включено в список 7 чудес України, і це ще одне підтвердженням цінності та грандіозності цього місця.
Хотынская крепость, Украина

Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.