Цей термальний комплекс було відкрито в 2012 році і він одразу набув величезної популярності як серед українців, так і серед іноземців (особливо зі Словаччини, Угорщини та Польщі).
У цій публікації ми розповімо вам про український оздоровчо-рекреаційний термальний комплекс “Косино”, про особливості відпочинку в ньому, чим же він так приваблює все більше і більше відвідувачів та багато цікавих фактів про це унікальне місце.
Термальний комплекс Косино розташований в селищі Косонь, Закарпатської області, за 14 км від Мукачево та 50 км від Ужгорода.
Комплекс “Косино” розташувався на шлейфі залягання мінеральних термальних вод, який простягається через частину території таких європейських країн як Франція, Італія, Іспанія, Сербія, Хорватія, Австрія, Швейцарія та Балканський півострів.
Цілюща вода курорту піднімається з однієї із трьох діючих на даний момент свердловин на Закарпатті, під назвою 16 Т. Ще у 80-х роках минулого століття її випадково виявили радянські геологи, шукаючи нафтові родовища. Гарячий гейзер термальної води прямує із свердловини глибиною 1190 м під землею та потрапляє в термальний басейн з температурою 40-45°C.
Термальна вода косинського джерела дає загально-оздоровчий ефект на організм.
Як же дістатися до Косино?
Можна приїхати потягом до Мукачева, звідти взяти таксі (що може коштувати близько 20 USD) або під’їхати на рейсовоу автобусі Мукачево-Берегове з пересадкою в Береговому на автобус в напрямі Косонь.
Ми вже декілька разів тут відпочивали, одного разу приїздили сюди на автобусі (в складі туристичної екскурсійної групи), інші рази заїжджали сюди на автомобілі.
Перед входом в комплекс є велика парковка, де можна залишити автомобіль.
Вартість вхідного квитка в термальні басейни – близько 15 доларів за 3 години та близько 35 доларів (необмежений час перебування). Ми були в цьому термальному комплексі декілька разів і практика показала, що декількох годин цілком достатньо, щоб порелаксувати досхочу.
Вхідні квитки можна придбати на місці – в комплексі. Не потрібно купувати їх заздалегідь.
В середині термального комплексу є кабінки для перевдягання, душові та комірки для зберігання речей, які зачиняються спецільним, водонепроникним браслетом.
Для відвідування комплексу потрібно мати з собою купальний костюм, резинові капці, рушник. Діти до 130 см допускаються в басейни тільки в нарукавниках для плавання. У разі відсутності цих речей все можна придбати на території комплексу.
Басейни комплексу
На території комплексу є 7 басейнів: 5 – з термальною водою та 2 – з прісною.
Смарагдовий басейн – основний басейн і він з’єднаний з готелем (тобто, відпочиваючі в готелі комплексу можуть в халаті йти зі свого номеру до басейну). У цьому басейні є зони гідромасажу для спини та ніг, підводний аеромасаж та гідроподушки. Глибина – 90 см. Температура води +38°С.
Басейн “Інь-Янь” – басейни з контрастною водою (в одному з них – вода з температурою +34°С, а в іншому +7°С.). Перебування в цих басейнах сприяє нормалізації кров’яного тиску та підвищенню імунітету.
Ванна Кнайпа «17 кроків здоров’я» – ванна з перемінною дією гарячої термальної води (з температурою +38°С) та холодної прісної води (з температурою +10°С). Прогулянка цими басейнами сприяє активізації кровообігу, зміцнює стінки судин. В дно басейну вмонтовано дрібне каміння, призначене для масажу стоп.
«Золотий кран здоров’я «Косино» – комплекс термальних басейнів в центрі яких розташований фонтан-ілюзія золотий кран. Також посередині басейну є дві зони гідромасажу, атракції «швидка ріка» та «тиха ріка». На кутах басейну 4 чаші-джакузі у вигляді традиційних закарпатських напоїв (пива, вина, кави та палинки – угорської фруктової горілки). Глибина – 130 см, температура +34°С.
Басейн “H2O” має форму, схожу на молекулу води (H2O). При басейні діє аква-бар з найдовшою барною стійкою в Україні. Вода в басейні має природню температуру (+25°С влітку), є дві рамки аеромасажу і два повітряні гейзери. Для дітей в басейні є майданчик глибиною 60 см з фонтаном «Великий гриб». Глибина басейну – 120 м.
Басейни-близнюки. Термальна вода в цих басейнах подається безпосередньо зі свердловини, не проходить жодної фільтрації і тому має трохи специфічний колір. Температура води в них +38°С, глибина – 150 см.
Плавальний басейн глибиною 160 см, з 5-ма доріжками та температурою води +25°С влітку.
Дитячий басейн з гіркою – великим восьминогом. На вершині гірки – термальний фонтан. Глибина цього басейну – 40 см, а температура +31°С.
Всі басейни, крім дитячого, відкриті цілий рік. Але можливі короткочасні закриття басейнів на реконструкцію.
Після заходу сонця басейни підсвічуються.
У термальних басейнах комфортно купатись за будь-якої погоди. Дехто приїздить сюди зустрічати Новий Рік. Уявіть собі, навколо лежить сніг, мороз, а ви релаксуєте в тепленькому басейні навулиці. Погодьтесь, картина вражаюча. До речі, для любителів лижного відпочинку неподалік є гірськолижні курорти Синяк та Поляна.
В середині комплексу є унікальні Королівські сауни (евкаліптова, травяна, римська, угорська, хамам), масажний кабінет, тренажерний комплекс.
У літній період на території комплексу працює аквапарк.
На території термального комплексу є декілька ресторанів та барів. Також є готель Іванчо Бірток (Iváncsó Birtok). Вартість проживання в ньому – приблизно від 200 USD за номер за ніч. У ціну включено купання в термальних басейнах та харчування (сніданок, обід, вечеря). Більш вигідні варіанти розміщення можна розглянути в селищах поблизу (це можуть бути різноматні садиби, міні-готелі).
Під час відпочинку в термальному комплексі можна відвідати також Мукачівський та Ужгородський замки, прогулятися цими мальовничими містечками, побувати на Оленячій фермі (у Хустському районі), в Замку кохання Сент Міклош (у Мукачівському районі), Замку Тамплієрів (в Ужгородському районі).
Ми були в багатьох європейських термальних купальнях (в Угорщині, Польщі, Словаччині, Австрії, Швейцарії, Німеччині) і можемо стверджувати, що термальний комплекс “Косино” – один з найкращих, в якому нам доводилося бувати і за облаштуванням абсолютно не поступається закордонним. Нам дуже сподобалося і готові приїздити сюди при можливості знову і знову.
Відвідування Косино може бути місцем для відпочинку вихідного дня або ж як варіант може бути частиною великого маршруту по Карпатам в комбінації з іншими місцями в околицях, про які ми згадувати раніше.
Відвідування термального комплексу – найкращий варіант відпочинку, коли можна сумістити приємне з корисним для здоров’я.
Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник