Вашингтон, Округ Колумбія, США (частина 3/6) Білий Дім – офіційна резиденція президента США

США, Вашингтон, Білий Дім

Білий Дім (англ. The White House) – офіційна резиденція президента США, одна з найвідоміших будівель Вашингтона. Він входив до нашого списку обов’язкових місць для відвідування. Можна навіть сказати, що це була одна з наших головних цілей поїздки до Вашингтона.

Його часто можна побачити у випусках новин та фільмах. Символічність та легендарність цього місця вражають! І це відчувається, як тільки підходиш до нього.

Звичайно біля такого місця завжди дуже багато відвідувачів, які хочуть сфотографуватися навпроти такої важливої пам”ятки.

Офіційна резиденція президента США була спроектована ірландським архітектором Джеймсом Хобаном у неокласичному стилі. А будівництво тривало 8 років – з 1792 по 1800 рік.

Білий дім був офіційною резиденцією всіх президентів США, за винятком Джорджа Вашингтона, який обіймав посаду президента з 1789 по 1797 рік, тобто під час його правління Білого дому ще не існувало.

На момент завершення будівництва Білого дому, з 1 листопада 1800, першим президентом, який займав будинок, став Джон Адамс.

США, Вашингтон, Білий Дім

Будівлю називали по-різному: “Президентським палацом”, “Президентським маєтком” або “Президентським будинком”. 

Назва «Білий дім» стала офіційною лише 1901 року за розпорядженням Теодора Рузвельта.

У журналістській мові словосполучення “Білий дім” вживається як синонім адміністрації президента США.

У Білий Дім також можна потрапити на екскурсію і для цього необхідно зареєструватися на офіційному сайті.

Відвідувачі, які приходять до Білого дому на екскурсію, мають змогу побачити найкрасивіші історичні приміщення, які використовуються президентом та Першою леді для прийому гостей з інших країн. Це, звичайно, круто – побувати в будинку, звідки президент США керує країною, підписує законопроекти та урядові розпорядження.

США, Вашингтон, Білий Дім

США, Вашингтон, Білий Дім

США, Вашингтон, Білий Дім

Цікаво, що Білий дім зображений на банкноті 20 доларів.

США, Вашингтон, Білий Дім

Автор (с): Ірина Мельник
Фото (с): Микола Мельник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.